wybierz język/choose language: pl en de es fr
AKTUALNOŚCI Z RYNKU CERTYFIKACJI I AUDITINGU ENERGETYCZNEGO
LAWP - dofinansowanie do instalacji OZE i termomodernizacji
6.01.2022
Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej 15 Odporne Lubelskie - zasoby REACT-EU dla Lubelskiego, Działania 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.


Czyste Powietrze - wydłużenie okresu realizacji przedsięwzięcia
25.01.2022
Nowi inwestorzy w 2022 roku, którzy zdecydowali się na ogrzewanie gazowe, tymczasowo nie będą mieli możliwości zrealizowania przyłącza gazowego. Polskiej Spółce Gazownictwa wyczerpał się budżet na te działania. Sytuacja PSG może odbić się na realizacji programu Czyste Powietrze.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska postanowił odpowiedzieć na problem, modyfikując regulamin programu Czyste Powietrze. Od 25.01.2022 roku dopuszczalne jest wydłużenie okresu realizacji przedsięwzięcia o więcej niż 6 miesięcy, jeżeli opóźnienie rozliczenia wynika z przesunięcia terminu przyłączenia gazu przez operatora.


Termomodernizacja lekarstwem na wzrost cen energii
16.01.2022
Kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen energii znacząco zwiększy koszty użytkowania budynków, w tym ich ogrzewania a w lecie chłodzenia. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowić mogą nawet 70 procent wszystkich kosztów jego użytkowania. Szczególnie teraz warto się zastanowić nad ociepleniem domu.


Program Czyste Powietrze 3.0
03.01.2022
Rusza trzecia odsłona Programu Priorytetowego Czyste Powietrze z najwyższym jak do tej pory dofinansowaniem 69 tys. zł.


Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
18.12.2021
Do końca czerwca 2022 roku musi być do niej zgłoszony każdy budynek. Kto tego nie zrobi może zostać ukarany 500 zł mandatem. Gminy szukają teraz pieniędzy, gdzie tylko mogą. Lepiej więc nie dawać im okazji do sięgnięcia do naszego portfela. Przypominamy o nowym obowiązku właścicielom i zarządcom budynków – zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Archiwum wiadomości
Copyright © 2009 Argox Tworzenie stron www.stronki.pl